niedziela, 8 lutego 2015

PROJEKT PAŃSTWA -MIASTA TYDZIEŃ 1

Hej Kochani


Biorę udział w projekcie makijażowo - paznokciowym u AggieN. Projekt nosi nazwę Państwa - Miasta. Na pewno każdy kiedyś grał w tą grę :) ja osobiście bardzo ją lubiłam. W każdym tygodniu mamy za zadanie stworzyć makijaż lub manicure inspirowany danym tematem. W tym tygodniu temat przewodni to PAŃSTWA tutaj kolorystyka pracy kojarząca się z flagą i/lub barwami narodowymi państwa.

Ja wybrałam SINGAPUR zawsze chciałam pojechać do Japonii i Singapuru, jakoś ciągnie do Azji. Mam nadzieję, że kiedyś moje marzenie się spełni.

Może kilka słów o Singapurze :

Flaga Singapuru to prostokąt podzielony na dwa poziome pasy o tej samej wielkości (górny czerwony, dolny biały). Z lewej strony czerwonego pasa znajduje się biały księżyc i pięć pięcioramiennych gwiazd.

Kiedy w 1959 Singapur uzyskał niemal pełną niepodległość, przyjął flagę w barwach, które od wieków były używane przez dziesiątki państw na terenie Archipelagu Malajskiego. Oficjalnie została podniesiona 3 grudnia1959.

Barwy symbolizują powszechne braterstwo i równość wszystkich ludzi (czerwona) oraz czystość i prawość (biała). Półksiężyc jest symbolem młodego państwa, dążącego do osiągnięcia swych ideałów demokracji, pokoju, postępu, sprawiedliwości i równości – symbolizowanych przez pięć gwiazd.

źródło Wikipedia
Miłego oglądania
Lyssa


8 komentarzy:

 1. Uwielbiam Twoją kreatywność, świetne i niebanalne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł ;) Bardzo solidnie wykonany makijaż :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Extra! :) Bardzo ładna, estetyczna praca:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Łał jakie dzieło piękne. :D Świetnie wykonane. :)
  Zajrzyj do mnie jak chcesz :)
  http://maly-swiat-kolorowki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, każdy uważnie czytam i biorę do serca.
_______________________________________________________________
Nie zostawiaj komentarzy w stylu "wzajemna obserwacja", "obserwujemy?" uznam je za SPAM jeśli zainteresuje mnie Twój blog zaobserwuję